ROK ZAŁOŻENIA 2015

Międzynarodowe zawody Radzyń Podlaski

08.11.2017

W dniach 29-30.10.2017 r. nasza drużyna wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach o Puchar Starosty Radzynia Podlaskiego. Zawody rozpoczęły się odegraniem hymnów narodowych Białorusi i Polski. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z Białorusi, trzy zespoły z Radzynia Podlaskiego, jedna z Parczewa i nasz zespół UKS Aqua Ryki, a o to wyniki.

Zajęliśmy tam na podium: 5 pierwszych miejsc, 3 drugie i 4 trzecie i wiele innych punktowanych, a sztafeta trochę taka nietypowa 8x25m stylem dowolnym, gdzie suma lat wszystkich startujących nie mogła przekroczyć 100 lat, a w drużynie musiały wystartować: 4 dziewczynki i 4 chłopcy zajęła miejsce tuż za podium IV z bardzo dobrym czasem. Pierwszego dnia poza sztafetami były starty w stylach dowolnym i klasycznym. Wystartowało 14 naszych reprezentantów, a drugiego dnia, gdzie był styl grzbietowy i motylkowy 6 naszych zawodników. Niektórzy nasi zawodnicy startowali w obu dniach i sztafecie, inni tylko jednego dnia. Najlepiej popłynął Michał Kubak, który zajął w swojej kategorii wiekowej (2007 i młodsi) dwa I miejsca (s. dowolny, motylkowy), II miejsce s. grzbietowy. Nikola Szymańska zajęła I miejsce w s. dowolnym, i 2 x III miejsce (s. klasyczny, s. motylkowy). Pierwsze miejsca zajęli jeszcze Zuzia Krukowska w stylu motylkowym i Janek Jankowski w stylu klasycznym. Dwa drugie miejsca zajęła Alicja Pryjomska w stylach: dowolnym i klasycznym oraz dwa trzecie miejsca zajęła Aleksandra Kapusta w stylach grzbietowym i motylkowym. Sebastian Kuc ustanowił nowy rekord klubu na 25m stylem motylkowym. Z tym rekordem to trochę śmieszna historia, bo faktycznie chwilę wcześniej ustanowił go Michał Kubak, ale w kolejnych startach pobił go Sebastian. Wśród dziewcząt rekord klubu ustanowiła Aleksandra Kapusta na 25m stylem motylkowym. Pozostali zawodnicy mogą zaliczyć start do udanych, gdyż albo poprawili swoje wyniki, albo popłynęli na miarę swoich najlepszych wyników. Dziękuje za bardzo dobre wyniki.

kategoria 2007 i młodsi dziewczęta:
Pryjomska Alicja
2. s. dowolny – 41,02 s. popr. - 0,21 s.
2. s. klasyczny – 51,24 s.

kategoria 2007 i młodsi chłopcy:
Kubak Michał
1. 50m s. dowolny – 38,02 s. popr. - 0,63 s.
4. 50m s. klasyczny – 1:03,44 s. popr. - 0,39 s.
1. 25m s. motylkowy – 19,42 s. * - I start (nowy rekord Aqua – pobity przez Sebastiana Kuc)
2. 50m s. grzbietowy – 44,13 s.

Jankowski Jan
8. 50m s. dowolny – 41,98 s.
1. 50m s. klasyczny – 53,39 s.

Kuc Adrian
20. 50m s. dowolny – 57,41 s. popr. - 0,94 s.

11. 50m s. dowolny – 38,18 s.
6. 50m s. klasyczny – 47,96 s. popr. - 4,33 s.
6. 50m s. motylkowy – 17,94 s. * - I start - nowy rekord Aqua Ryki

kategoria 2004 – 2003 dziewczęta:
Szymańska Nikola
1. 50m s. dowolny - 32,86 s.
3. 50m s. klasycznym – 43,58 s.
3. 50m s. motylkowym – 45,15 s.
4. 50m s. grzbietowym – 42,10 s. popr. - 0,14 s.