ROK ZAŁOŻENIA 2015

3 urodziny AQUA RYKI

25.11.2018

W dniu 25.11.2018 r. zrobiliśmy w K2 urodziny naszego klubu. Były to już trzecie oficjalne urodziny.

Przedstawię krótki rys historyczny: od początku 2015 roku zaczynaliśmy pływanie w Rykach, trudno określić dziś dokładną datę. Pierwsze zawody na które pojechaliśmy to były zawody w Garwolinie w maju 2015 roku nazwy użyczył nam UPKS Arka Ryki, ale w końcu 30 lipca 2015 roku założyliśmy swój własny klub. Rejestracja klubu trwała prawie 4 miesiące. Sąd Rejestrowy w Lublinie O/Świdnik zarejestrował nas 23.11.2015 roku. Pamiętam, że na zebraniu założycielskim był nasz ksiądz proboszcz Krzysztof Czyrka, który pobłogosławił założenie klubu. Było też wiele osób, niezwiązanych poprzez naszych zawodników, ale jako członkowie założyciele chcieli nam pomóc w powstaniu klubu, byli rodzice, nauczyciele z PSP nr 1 w Rykach, byli członkowie stowarzyszenia: biegusiem.pl, Dziękuje wszystkim założycielom klubu, dzięki wam powstał nasz klub. Dziękuję też wszystkim obecnym, którzy byli na naszych trzecich urodzinach. Standardowo dzieci i młodzież spędziła większość czasu na dole przy kręglach i bilardzie i piłkarzykach. Dorosłym, aby się nie nudzili zaserwowaliśmy poza własnymi wypiekami i serwisem kawowo-herbacianym występ zespołu "Przyjaciele Przedszkola", gdzie mogliśmy pośpiewać i nawet potańczyć. Po występie czekał na nas piękny tort w kształcie basenu z naszymi dwoma zawodniczkami w pozycji startowej do stylu grzbietowego. Można było również przytulić się do naszego trenera Szymona Piątkowskiego w nagrodę, jak ktoś odgadł, które nasze zawodniczki są na torcie i na jakich to było zawodach! Wszystkie dzieci i młodzież biorąca udział w urodzinach otrzymała karnety wstępu do naszego kina Renesans na dowolny film w dowolnym terminie, które zostały za sponsorowane przez naszego Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka, za co serdecznie dziękujemy! Dziękuję też mojemu przyjacielowi Markowi Zaręba z Firmy Magnus, który wynajmując K2 został sponsorem imprezy oraz mojej żonce Iwonce, która bardzo dużo mi pomogła w przygotowaniu imprezy oraz naszym zawodniczkom i zawodnikom, a przede wszystkim rodzicom za bardzo dobre wypieki i za takie liczne przybycie na urodziny!

« cofnij
button